rss

شنبه 9 3 1394
بیا تو
(0) نظر | برچسب ها :
شنبه 9 3 1394
هرکی نمونه سوال پایه هشتم میخواد بیاد تو
(0) نظر | برچسب ها :
شنبه 9 3 1394

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران -  معاونت آموزش متوسطه

کارشناس تکنولوژی گروه های آموزشی متوسطه 1 (راهنمایی)

قالب طرح درس پیشنهادی جشنواره روش های فعال یاددهی یادگیری با رویکرد به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات

 

 

مشخصات کلی

نام و نام خانوادگی :شیوا شهبازی جید    ..رشته تدریس : .ادبیات  میزان تحصیلات : لیسانس  سنوات خدمت.20منطقه ی 5

 

5. تلفن همراه........شماره پر سنلی……….  .نوعاستخدام :رسمی / حق التدریس / پیمانی نام آموزشگاه .نمونه دولتی ایوب آزاد حسینی. نوع مدرسه دولتی/ غیر دولتی / دخترانه / پسرانه . تعداد دانشآموزان...........نام درس :.دروازه ای به آسمان .  .شماره ی فصل/درس :1-3  موضوع / عنوان درس .................پایه یتدریس : سوم راهنمایی زمان تدریس : 40دقیقه . نام روش : پیش سازمان دهنده برمبنای ict تعداد صفحات اصلی طرح درس :2صفحه

هدف های تحلیلی – اموزش

 

 

هدف کلی درس:دانش آموزان بافرهنگ جبهه،جنگ ،مقام و ارزششهدا و جهان آرا ، فرمانده ی خرمشهر و قلم سید مرتضی آوینی آشنا شوند

هدفهای جزئی : 1- دانش آموز باید به مقام شهدا در دوران دفاع مقدس پی ببرد. 2- پرورش نگرشمثبت به مطالعه آثار دفاع مقدس و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و حماسه آفرینی شهدا ورزمندگان و نسل های آینده. 3- پرورش حس وطن دوستی و تقویت روحیه دفاع از سرزمیندر برابر دشمنان. 4- آشنایی با جهان آرا فرمانده جنگ . 5- آشنایی با قلم سیدمرتضی آوینی .

هدف های رفتاری: پس از پایان آموزش باید: 1- معنی و مفهوم واژه های جدیددرس را بازگو کند . 2- درس را به صورت صامت خوانی، روان خوانی کند. 3- به خودارزیابی و کار گروهی و تمرین نوشتن درس پاسخ دهد. 4- در مورد حذف فعل تمرینات راحل کند. 5- در مورد دوران جنگ مختصری بنویسد. 6- مونولوگ و دیالوگ را تشخیص دهد.

حیطه های یادگیری

شناختی ( دانستنی ها)

1-       آشنایی با جهان آراء فرمانده جنگ.       2- آشنایی با سید اهل قلم سیدمرتضی آوینی . 3- بتواند مفهوم مونولوگ ودیالوگ را بیان کند (درک و فهم). 4- جمله هایی با حذف فعل و مفهوم کاملبنویسد(کاربردی)

روانی حرکتی (مهارتی)

با توجه به آموخته های خود باید بتواند :1- در یک نمایش نامه مونولوگ ودیالوگ را تشخیص دهد. 2- دریافت مفهوم واژه های کلیدی متن

عاطفی ( نگرش ها)

1-       تقویت نگرش مثبت به مطالعه آثار دفاع مقدس

2-       تقویت روحیه و حس وطن دوستی

روش وسایل آموزشی

موادوسایل آموزش:تابلو- ماژیک –D.V.D  دی وی دیآموزشی (توضیح در ضمیمه)

روش تدریس مبتنی بر فرایند یاد دهی- یاد گیری : پیش سازمان دهنده بر مبنایآی سی تی  I.C.T

مراحل و گام های  فرایند روش تدریس

1-         ارائه پیش سازمان دهنده

2-       ارائه مطلب

3-       استحکام بخشیدن

 

 

فعالیت های قبل از شروع کار

نحوه شروع : سلام و احوالپرسی ، حضور و غیاب و ... ) رسیدگی به تکالیف گذشته، سنجش رفتار ورودی ، ارزش یابی تشخیصی و ...

احوالپرسی- حضور و غیاب – علت غیبت را جویا می شویم و ...

رسیدگی به تکالیف و تمرین های درس گذشته سرگروهها رسیدگی کردند(نظارت میکنیم)

برای آزمون ورودی امتحان کتبی گرفته می شود (نمونه سووالات ضمیمه) به پیوستارسال می شود.- به صورت مسابقه. گروهی سووالات را حل می کنن و سر 3 دقیقه برگهها جمع می شود. گروهی که بیشترین سووالات را درست جواب داده از صندوق جایزه برمی دارد.

 

 

 

ارایه درس جدید

اجرای تدریس و فرایند یاددهی – یادگیری مبتنی بر روش ..... براساس فعالیتهای معلم و دانش آموز

1-      ارائه پیش سازماندهنده   2- ارائه مطلب      3- استحکام بخشیدن به ساخت شناختی

شروع و ایجاد آمادگی مطلوب، ارائه درس ارزشیابی تکمیلی ، مرحله ای و پایانی

 

                      معلم  (1- ارائه پیش سازمان دهنده)         دانشآموز      معلم (ارائه مطلب)            دانش آموز          معلم (استحکام بخشیدن به ساختشناختی)        دانش آموز                   

25 دقیقه

 

1-       هدفها مشخص

2-       پخش تصاویر ، نوحه ممد نبودی همراه با زندگی نامه جهان آرا

3-       به پیوست ارسال بخش تکه هایی از فیلم بوی پیراهن یوسف

4-       پای تابلو می نویسیم: خرمشهررا خدا آزاد کرد                    (امام خمینی)

1-       تصاویر را میبیند

2-       بین دانسته های خود با مطالب جدیدارتباط برقرار می کند

3-       مطالب را به خاطر می سپارد

 

1-       مشخصات شهرخرمشهر را پخش می کنیم . به پیوست ارسال

2-       در موردجهان آرا ... حال و هوای جنگ و تصاویر خرمشر صحبت می شود.متن درس درکامپیوتر ، بچه ها صامت خوانی می کنند.

1 – صامت خوانی می کند.

2-       از روی درس رو خوانی می کنیم.

3-       در مورد کلی واژه ها و آرایه ها توضیح

4-       بچه ها بین مطالب ارتباط برقرار می کنند

 

1-       اگرچه جنگ  تمام شده اما آوینی دستار ثبت وقایع بر نداشته...ضمیمه

2-       آیا جنگ واقعا" تمام شده یا در شکل جدید و خطرناک در حال جریان است

3-       منولوگ و دیالوگ را توضیح می دهیم.

4-       حذف فعل را توضیح می دهیم.

1-      (در متن درس) منو لوگ ودیالوگ درس را پیدا کند یا مثال دیگر آورند.

2-      حذف فعل را پیدا کنند.

3-      سوالات خود را مطرح کنند.

 

 

 

فعالیت های تکمیلی

جمع بندی و نتیجه گیری :

دانش های زبانی و ادبی در حین  درس تدریس شده – مونولوگ  نویسنده با خودصحبت می کند - دیالوگ با دیگران صحبت کردن -       3دقیقه                                                                                                                     

نمونه ای از نمایشنامه برای آشنایی بجه ها ارائه می شود (  پیوست -  لوح فشرده )

3 دقیقه

 

ارزشیابی پایانی ( سنجش رفتار خروجی )

1-       چرا خرمشهر نماد هشت سال دفاع مقدس معرفی شد.

2-       در متن درس مونولوگ و دیالوگ ها را جدا کنید.

3-       قسمت هایی از درس که حذف فعل دارد را پیدا کنید.

 

 

4 دقیقه

 

 تعیین تکلیف و فعالیت های خارج ازکلاس:

1-       تمرین نوشتن را انجام دهند.

2-       در مورد جهان آرا هرچه می دانند بنویسند.                                                                                                  

3-       در مورد آوینی هرچه می توانند بنویسند.

4-       دادن نمایشنامه به بچه ها و اجرا توسط یک گروه و مشخص کردن مونولوگ ودیالوگ                                              ضمیمه

5-       دادن برگه تکلیف

3 دقیقه

 

چنان که نکات دیگر و اندیشه های تازه و خلاقی دارید در این بخش مرقومفرمایید

ملاحظات

مواد و وسایل آموزشی :

لوح فشرده شامل زندگی نامه جهان آرا به همراه پرینت – زندگی نامه سیدمرتضی آوینی و جمله های ایشان به همراه پرینت – تصاویر شهر خرمشهر ( قبل و بعدوهنگام جنگ ) به همراه پرینت

مشخصات شهر خرمشهر از کتاب مقاومت به همراه پرینت – موسیقی فیلم از کرخهتا راین – بوی پیراهن یوسف – نوحه ممد نبودی ببینی – تکه هایی از فیلم بویپیراهن یوسف ( صحنه های جنگ )

                  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دادن تکلیف برای ارزشیابی تشخیصی :

حل سوالات توسط گروه به صورت مسابقه ( سوالات به پیوست ارسال )

                  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مفاهیم و کلید واژه ها :

دروازه ای به آسمان – تلمیح – شهید همیشه زنده – حذف فعل – کشتی های بهگل نشسته – رودخانه مانده – ققنوس – عقل باژگون – قبرستان – شقایق خون رنگ-

تشبیه – تکرار – ماندن – استقامت – ایران شهر – 36 میلیون جمعیت – معراج

                  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ویژگی های نثر آوینی:

ساده – صمیمی – حس همدلی و افتخار و حماسه را به خوانندگان عرضه می کند –زبانیشیوا – قلمی فصیح – تاریخ فتح را برای آینده گان روایت کرد. از نوشتن این متن3 هدف داشت: 1- شروع تجاوز ناجوانمردانه ی دشمن تادندان مسلح به مرزها و شهر خرمشهر – تعبیر و تشبیه خرمشهر به شقایق خون رنگ 2-پیوندانقلاب و جنگ با باورهای دینی به خصوص تاریخ اسلام و تشیع  3- معرفی مردان خاکی و افلاکی ایران زمین (جهان آرا )- گرفتن لقب سید اهل قلم از رهبر کبیر انقلاب

 

                   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تعیین تکلیف :

به صورت برگه گروهی بین گروه ها

1-       به نظر شما جنگ چه آسیب هایی به همراه داشت؟

2-       وظیفه ی ما در مقابل دوران دفاع مقدس چیست؟

3-       آیا می دانید منظور از جنگ نرم که از موضوعات روز دنیاست چیست؟

4-       تخریب حاصل از جنگ نرم چگونه است؟

5-       آیا در حال حاضر کشور ما درگیر جنگ نرم است؟ چگونه ؟ توضیح دهید؟

 

 

 

 

(0) نظر | برچسب ها :
دوشنبه 4 3 1394

بسمه تعالی

نمونه طرح درس تربیت بدنی

مشخصات کلی

نام دبیر : .                      مدت اجرا:   45-30    عنوان:آموزش شوت فوتسال

نام درس: تربیت بدنی                                تاریخاجرا:                        محل اجرا: حیاط مدرس

 

اهداف

هدف  کلی

آموزش شوت فوتسال

دانشی

1- آماده شدن جهت حضور در کلاس

2- آشنایی دانش آموزان با رشتهورزشی فوتسال

3- شیوه استقرار در کلاس واجرای حرکات و فعالیتها

4- آشنایی با موضوع درس مهارت شوت فوتسال و مطالب تئوری آن

5- آشنایی با قانون مسابقات و داوری (خطاهای مهارت شوت)

6- توضیح در موردرشته ی فوتسال (نشان دادن مهارت شوت و استفاده از این مهارت در موقعیتهای مختلفو محاسن

7- نحوه ارزشیابی مهارت

مهارتی

1- نشاندادن مهارت شوتآموزش تئوری وعملی مهارت شوت به دانش آموزان

2- کسب مهارت شوت واجرای آن درتمرینات

3- کسب مهارت شوت و اجرای آن در شرایط بازی

4- اجرای قوانین بازی

نگرشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وسایل مورد نیاز

1- علاقمند نمودن دانش آموزان به یادگیری این مهارت با توجهبه محاسن آن در ایجاد روحیه ی همکاری با سایر بازیکنان

 2-   علاقمندی جهت حفظ نظم و انضباط هنگام فعالیتهای ورزشی

3-    تمایل به همکاری و پذیرش مسئولیت در فعالیت های ورزشی

4-    علاقمندی به رعایت اصول اخلاق اسلامی در کلاس

5-    احترام به تصمیمات داور و قانون مسابقات

6همکاری دانش آموزان دررعایت مسائلایمنی وبهداشتی

 

توپ تنبل شماره ی4 (10) عدد- پوستر- سوت- کرنومتر- آهنگ ورزشی  چک لیست ارزشیابی

آمادگی سازمانی

حضور و غیاب  تعویض لباس  بازدید از فضایآموزشی ( سالن ورزشی) و اطمینان پیدا کردن از ایمن بودن امکانات و وسایل مورداستفاده- کنترل پوشش ورزشی دانشجویان

آماده سازی (گرمکردن)

7-5 دقیقه

عمومی

شامل ( راه رفتن  دویدن نرم- کشش  گرم کردن تمامیمفاصل و عضلات بدن بویژه عضلات بزرگ ) به همراه آهنگ ورزشی

تخصصی

شامل ( گرم کردنعضلات کمر بند لگنی و تقویت عضلات چهار سر ران )

آموزش

25-20 دقیقه

آمادگی جسمانی

استقامت عضلانی بهمفهوم انجام دادن کاری در مدت طولانی می‌باشد استقامت عضلانی عبارتست از توانائیدر کاربرد قدرت و نگهداری این توانائی برای مدتی نسبتاً طولانی، استقامت عضلانیرا می‌توان با انجام تمرینات با بار نسبتاً سبک و تکرار زیاد افزایش داد. چندتمرین برای استقامت عضلات شکم اجرا می شود.

مهارت ورزشی

نکات بیومکانیکی: پنجهپا کشیده از ناحیه مچ پا، باید سفت گرفته شود زانو کاملا خم باشد و زیر بدن خمشود.

نکات مورد نظر درآموزش:ضربه باید کاملا در مرکز و پشت توپ زده شود- پنجه پا کاملا کشیده، سینه در خطشاقولی توپ و کمی مایل به سمت جلو باشد دستها حالت تعادل دارند و بعد از ضربهادامه حرکت پا وجود داشته باشد.

کاربرداستفاده ازضربه روی پا و به ثمر رساندن توپ و بدست آوردن امتیاز

* نمونه تمریناتتوضیح در صفحه آخر)

الف) شوت از رویخط محوطه جریمه(6 متر)

ب) شوت کردن درقالب تمرین دایره ای

ج) شوت زدن ازمناطق چهارگانه

بازگشت به حالتاولیه

7- 5 دقیقه

در این مرحله بایدضربان قلب و تعداد تنفس کاهش یابد.

با آرام راه رفتنو حرکات کششی به همراه سرود ضربان قلب را به حالت اولیه برمی گردانیم.

جمع بندینهایی 

5 دقیقه

سپس تذکراتی درمورد تغذیه و بهداشت و نکات اخلاقی و اجتماعی می دهیم  و چگونگی ارزیابی مهارت مورد نظر را در پایانترم به طور مختصر توضیح می دهیم.

 


الف) شوت از روی خط محوطه جریمه( 6 متر)

سازماندهی: دو گروه در دو دروازه

محل انجام: نیمه زمین بازی.

ابزار مورد نیاز: یک عدد توپ برای هر بازیکن و دو دروازه در زمین بازی.

اجرا

شروع: هر بازیکن توپش را روی قوس 6 متر می گذارد و خودش در وضعیت شوت زدن قرار می گیرد( به هر بازیکن یک شماره داده می شود).

اجرا: مربی یک شماره را صدا می زند و همزمان بازیکنی که شماره مربوط به او می باشد، شوت می زند. شوت باید دقیق وبا شدت کم زده شود. در صورت گل شدن 3 امتیاز دارد. اگر به تیر افقی بخورد 2 امتیاز و اگر به تیر عمودی بخورد یک امتیاز دارد. اگر دروازه بان توپ را مهار کندیا این که به بیرون رود امتازی ندارد. دروازه نباید از دستها و بازوها استفاده کند. بعد از هر دور شوت زدن بازیکنان موقعیت شوت زدن و پای شوت زننده را تغییر می دهند و بازیکنی که بیشترین امتیاز ره گرفته برنده است. بازیکنان گروه دیگر نیز همین تمرین را روی دروازه دیگر انجام می دهند.

ب) شوت کردن در قالب تمرین دایره ای

سازماندهی: یک گروه و دو دروازه بان

محل انجام: کل زمین بازی.

ابزار مورد نیاز: چند عدد توپ که در 2 یا 3 منطقه برای شوت زدن پخش شده اند.

اجرا

شروع: بازیکنان در یک خط و پشت سر هم در خارج از زمین بازی در منطقه کونر قرار می کیرند .

انجام: با دادن علامت، اولین بازیکن در نقطه شروع حرکت می کند. در مسیرحرکت او 6 منطقه وجود دارد که در هر منطقه چند توپ قرار داده شده است. او باید توپ ها را به دروازه ها شوت بزند. در هر منطقه فلش هایی رسم شده اند که جهت شوت زدن را مشخص کرده اند.

- ازمنطقه 1 با بیرون پا یا روی پا به دروازه دورتر شوت می زند (شوت بلند)- دروازه بان نمی تواند حرکت کند.

 از منطقه 2، با نوک پا دروازه نزدیک تر شوت می زند؛ از منطقه 3، با نوک پا دروازه نزدیک تر شوت می زند؛ از منطقه 4، توپ را با پا بلند می کند و به دروازه نزدیک تر شوت می زند؛ از منطقه 5 (نقطه اول پنالتی ) با داخل پا به دروازه شوت می زند؛ از منطقه 5 (نقطه دوم پنالتی ) با بیرون پا به دروازه شوت می زند. وقتی بازیکن به نقطه میانی رسید بازیکن شروع به شوت زدن می کند. بازیکنی کا بیشترین گل را بزند، برنده است.

تغییرات : مناطق یا نوع شوت ها می تواند تغییر کند.

ج) شوت زدن از مناطق چهارگانه

سازماندهی : دو یا چند تیم 5 نفره.

محل انجام: نیمه زمین بازی.

ابزار موردنیاز: 4 توپ و 2 دروازه.

اجرا

شروع: 4 نفر از بازیکنان یکی ازتیم ها، در 4 گوشه زمین قرار می گیرند و هر کدام یک توپ را در اختیار دارند. بازیکن پنجم تیم نقش شوت زننده دارد و درمرکز نیمه قرار می گیرد. بازیکنان تیم مقابل بدون حرکت بین بازیکن مرکزی قرار می گیرند. به هر کدام از بازیکنان گوشه، یک شماره داده می شود.

انجام: بازیکن مرکزی یکی از شماره ها را صدا می زند و به سمت او حرکت می کند، بازیکن گوشه به او پاس می دهد، بازیکن مرکزی ضمن دریافت توپ برمی گردد و به دروازه شوت می زند. بعد از زدن ضربه بلافاصله به مرکز برمی گردد و شماره دیگری را صدا می زند و دوباره به سمت دروازه شوت می زند. بازیکن شوت زننده تا زمانی که گوشه ها را کامل می کند به شوت زدن ادامه می دهد. بعد از اتمام کار او، بازیکنان گوشه به نوبت به مرکز می آیند و این تمرین را انجام می هند. بعد از آنها، تیم بعدی این کار را انجام می دهد. تیمی که بیشترین گل را بزند، برنده است.

زمان: زمان برای هر تیم مشخص شده است (3 تا 4 دقیقه).

تغییرات: شوت زدن به نزدیک ترین دروازه و انواع مختلف پاس ها و شوت زدن ها.

(0) نظر | برچسب ها :
يکشنبه 3 3 1394


نکات مهم  برای داشتن یک تدریس فعال ، موفق و رضایت بخش

۱-در هنگام ورود به کلاس سلام بدهیم.
۲- با نام خدا و
 توکل بهاو کلاس را شروع کنیم .
۳-به هنگام تدریس، نشاط روحی و عاطفی خود را حفظ کنیم.
۴-درامرتدریس خلوص نیت داشته و تقوا را رعایت کنیم.
۵-.با خوشرویی تدریس کرده و همواره چهره بشّاشی داشته باشیم.
۶-. زمان هر جلسه تدریس را در نظر داشته باشیم .
۷-سعی کنیم ساعت تدریس را تغییر ندهیم.
۸- احساسات و عواطف دانش آموزان را جریحه دار نکنیم.
۹-تلاش کنیم فضایی عاطفی بوجود آوریموآرامش خود را حفظ کنیم.
۱۰-
  سعه ی صدر داشته باشیم .
۱۱- از قضاوت ناصحیح نسبت به دانش آموزان پرهیز کنیم

. ۱۲-  وقت کلاس رابا مطالب بیهوده و بی ارزش  صرف نکنیم.
۱۳-
  وفای به عهد، خوش قولی و تواضع در تدریس را از یاد نبریم.
۱۴-
  اشتباهات خود را توجیه نکنیم.
۱۵-
  از بزرگان و شخصیتهای دینی  و علماء با احترام نام ببریم.
۱۶-
  از به کار بردن کلمات خارج از نزاکت پرهیز کنیم.
۱۷-
  پرگوئی نکنیم، کم گوی گزیده گوی چون دُر
۱۸-
  رازدار و محرم اسرار دانش آموزان باشیم.
۱۹-
  از تعصب بیجا پرهیز کنیم.
۲۰-
  از دانش آموزان توقعات بیش از اندازه نداشته باشیم.
۲۱- کلمات و جملات
 خود را رسا و روان ادا کنیم.
۲۲-
  از داشتن تکیه کلام بپرهیزیم..
۲۳- در تدریس ذوق و سلیقه به کار ببریم.
۲۴- آرام و شمرده تدریس کنیم.
۲۵-
  ساده ولی  عمیق تدریس کنیم.
۲۶-
  در املاء کلمات دقت کنیم و کلمات را صحیح روی تابلو بنگاریم.
۲۷-
  ذوق و استعداد دانش آموزان را شناسایی و هدایت کنیم.
۲۸-
  بین دانش آموزان رقابت سالم و مثبت ایجاد کنیم.
۲۹-
  در برخوردها عدل و انصاف را رعایت کنیم.
۳۰-
  به دانش آموزان توجه و نگاه یکسان داشته باشیم.
۳۱- از تشویق به موقع غافل نشویم..
۳۲-
  با دانش آموزان همدردی کنیم
۳۳-
  سخن دانش آموزان را بی مورد قطع نکنیم.
۳۴-
  کارها و فعالیتهای مربوط به کلاس را بین دانش آموزان تقسیم و به آنها مسئولیت بدهیم.
۳۵-به کار خویش ایمان داشته باشیم.
۳۶- برنامه ریزی درسی داشته باشیم.
۳۷-
   سعی کنیم کردار و رفتار خوبی از خود نشان دهیم.
۳۸-
  پیش از تدریس، شناختی اجمالی از وضعیت ، موقعیت و سطح معلومات دانش آموزان بدست آوریم.
۳۹-
  بیش از اندازه در کار دانش آموزان ، خود را دخالت ندهیم.
۴۰- در هنگام موعظه ، خود را مخاطب اصلی قرار دهیم..
۴۱-
  سعی کنیم شخصیت علمی و اجتماعی خویش را پیش دانش آموزان سبک نکنیم.
۴۲-
  مقررات خشک و افراطی را از کلاس دور کنیم.
۴۳- نسبت به فعالیت دانش آموزان بی تفاوت و بی توجه نباشیم.
۴۴- در تدریس سعی کنیم از روش تدریس فعال استفاده کنیم.
۴۵-
  بر موضوعات درسی ، تسلط و از آن اطلاع کافی داشته باشیم.
۴۶-
  در افزایش آگاهیها و محتوای علمی و درسی خود بکوشیم.
۴۷-
  به سؤالات دانش آموزان با لحن خوب و مناسب پاسخ دهیم.
۴۸- مطالعه پیش از تدریس و آمادگی قبلی جهت تدریس داشته باشیم.
۴۹-
  . به مقررات محیط آموزشی احترام بگذاریم.
۵۰-
  از ابتکار و خلاقیت در تدریس استفاده کنیم.
۵۱-
  از روشهای تدریس و نحوه ی به کار گیری آنها آگاه باشیم.
۵۲-
  به کیفیت شروع ، ادامه و پایان درس توجه داشته باشیم.
۵۳- به هنگام تدریس مطالب ، تنوع را فراموش نکنیم.
۵۴- از تجربیات درسی و تدریس دیگران استفاده کنیم.
۵۵- در هر درس مطالب نو وتازه ای بیان کنیم.
۵۶- سعی کنیم دانش آموزان در ارتباط با درس فعالیت عملی داشته باشند.
۵۷-
  دانش آموزان را نسبت به یادگیری درس تشنه کنیم.
۵۸- در صورتی که احساس خستگی در چهره دانش آموزان دیدیم، از ادامه تدریس خودداری ،وبا روش های خاصی کلاس را زنده کنیم.
۵۹-
  سعی کنیم همواره اشکالات تدریس خود را رفع کنیم.
۶۰- موضوع و عنوان درس را در ابتدای تدریس مشخص و بازگو کنیم.
۶۱- درس را مرحله به مرحله تدریس کنیم.
۶۲- بیش از اندازه ی معمول به جزوه ، کتاب و یا متن درس نگاه نکنیم.
۶۳-
  از طرح شبهات و اشکالات بدون جواب بپرهیزیم.
۶۴-
  در انتهاجمع بندی درس را فراموش نکنیم.
۶۵-
  از داشتن لحنی یکنواخت و تن صدای ثابتپرهیز کنیم.
۶۶- در هنگام تدریس ، در یک مکان ثابت ثابت نمانیم.
۶۷- دقت کنیم تمرینها یا مسائل ( تکالیف) در حد توان دانش آموزان باشد.
۶۸- در هنگام تدریس از وسائل و امکانات آموزشی موجود حداکثر بهره را ببریم.
۶۹-
  در هنگام تدریس حتی الامکان از مثال استفاده کنیم.
۷۰-
  در انتهای تدریسخلاصه ی درس را بازگو و از دانش آموزان نیز بخواهیم.
۷۱-
  ظاهری آراسته و منظم داشته باشیم و در نظر بگیریم که زیبایی ، سادگی است .
۷۲-
  در کارهایمان نظم داشته باشیم تا الگوئی مناسب برای دانش آموزان باشیم.
۷۳-
  نتایج ازمونها را بررسی کنیم تا نقاط ضعف و قوت را بیابیم.
۷۴- در هنگام خشم، بر احساسات و عواطف خود غلبه کنیم.
۷۵- در تمام کارهای خود ، قاطعیت و برش داشته باشیم.
۷۶- دانش آموزان را در بالا رفتن از نردبان علم و دانش یاری کنیم.
۷۷- در هنگام تدریس سعی کنیم تمام توجه دانش آموزان را به خود جلب کنیم.
۷۸-
  فرصت انتقاد از خودمان را به دانش آموزان بدهیم.
۷۹-
  اگر پاسخ سوالی را نمی دانیم سعی کنیمبه  جلسه آینده موکول کنیم تا جواب را بیابیم.
۸۰- تجارب تازه خود را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم .

 ۸۱-    هیچ وقت به دانش آموز جواب نادرست ندهیم.

منابع : ۱-  ماهنامه فرهنگ و تعاون  ۲- مجلات پیوند ۳- مشاوره از فرهنگیان
(0) نظر | برچسب ها :
يکشنبه 3 3 1394

 

چه طور میشه شخصی بدون استفاده از هواپیما دو ساعته برسه مشهد ؟ ؟ ؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان با جواب ؛ چیستان جدید

این شخص می تواند با استفاده از وسیله نقلیه ای به جز هواپیما مثلا قطار یا اتوبوس به همراه بستن دو ساعت در دست یا گذاشتن در داخل جیب دو ساعته به مشهد برسد ! ! !

 

(0) نظر | برچسب ها :
X